רדיו גלי צה"ל

גלי צה"ל (בראשי תיבות: גל"צ) היא תחנת רדיו ארצית, אשר שייכת לצה"ל ומופעלת מתקציב הביטחון של ישראל, וכן מפרסומות ומתשדירי שירות.
בראש התחנה עומד כיום העיתונאי ירון דקל‏[1].
שידורי גלי צה"ל כוללים יומני חדשות, תכניות אקטואליה, תכניות מוזיקה, תכניות תרבות, שידורים של מופעי מוזיקה, מגזינים בנושאי צבא וביטחון ועוד. בין התכניות הבולטות של התחנה: "בוקר טוב ישראל", "נכון להבוקר", "מה בוער", "המילה האחרונה", "ציפורי לילה", "שישי חם", "אוניברסיטה משודרת", "קולה של אמא" ועוד, ותכניות העבר "נכון לעכשיו", "שעתיים בשתיים", "24 היום שהיה", "מה יש".
מכוח חוק רשות השידור, ועדת גלי צה"ל של רשות השידור אחראית לפקח על השידורים הלא צבאיים של התחנה (המהווים למעלה מ-90% משידוריה).[2] אחד המאפיינים הייחודיים לגלי צה"ל הוא שילובם של חיילים בשירות סדיר בתפקידים בתחום התקשורת, כולל קריינים, כתבים, עורכים, מפיקים, מגישי חדשות, מגישי מוזיקה, עורכים מוזיקליים ועוד. לצידם עובדים בתחנה עיתונאים המועסקים על ידי צה"ל (אזרחים עובדי צה"ל – אע"צ). שילוב זה הפך את גלי צה"ל לחממה המצמיחה עיתונאים ואנשי תקשורת, שמועסקים אחר כך בעיתונים ובערוצי השידור האזרחיים. בין האנשים שצמחו בגלי צה"ל ניתן למצוא את גאולה אבן, יעקב אילון, עודד בן עמי, טל ברמן, דב גילהר, אברי גלעד, אילנה דיין, ירון דקל, ארז טל, גולן יוכפז, יונית לוי, תמר איש-שלום, גדי ליבנה, מרב מיכאלי, קרן נויבך, גיא פינס, סיון רהב-מאיר, עידו רוזנבלום, רפי רשף, יעל שטרנהל, מתן חודורוב ועוד.
אולפני גלי צה"ל ממוקמים ברחוב דרור 21 ביפו. התחנה מפעילה גם אולפנים בבית החייל בירושלים, המוקדשים לזכרו של העיתונאי ואיש הצבא עמירם ניר.
חיילים המשרתים בגלי צה"ל משתייכים לחיל החינוך והנוער.

קרדית לאתר ויקיפדיה !!!

ראו גם:

רשת א'

רשת א' היא ערוץ הרדיו הישראלי הראשון של קול ישראל ששידר בעברית. משדרים מגוונים בנושא …