דף הבית | מאגר הרדיו הישראלי | רדיו גלי ישראל

רדיו גלי ישראל

גלי ישראל היא תחנת הרדיו האזורית של יהודה ושומרון, המשדרת בתדרים 94 FM באזור המרכז, 102.5 FM בדרום הארץ ו-89.3 FM, ו 106.5 FM באזור ירושלים. התחנה משתייכת לקבוצת רדיו דרום בבעלות אנשי העסקים יוסי סבן וצביקה שלום (אחיו של סילבן שלום), שבבעלותם גם רדיו תל אביב ורדיו דרום. אולפניה ממוקמים בגבעת זאב. התחנה החלה לשדר ב-22 בפברואר 2010.
התחנה אינה כפופה לרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו שהיא נטולת סמכות ביהודה ובשומרון. על התחנה מפקחת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו – איו"ש – גוף שהוקם בשנת 2008 על ידי אלוף פיקוד המרכז.‏‏[1] שמה המקורי של התחנה היה אמור להיות רדיו"ש. בהמשך הוחלט לשנות את השם ל"רדיו ישראל", אולם בעקבות תביעה של קול ישראל שטענו שהשמות הדומים עלולים לבלבל את הציבור, הוחלט על שינוי השם ל"גלי ישראל".
בין המגישים המוכרים בתחנה קלמן ליבסקינד, העיתונאי החרדי שמואל בן עטר, מנחם טוקר, גד אלבז והרב שמואל אליהו.
מנכ"ל התחנה עם הקמתה היה יהושע מור יוסף, שהיה דובר מועצת יש"ע ודוברו של השר סילבן שלום, שהתפטר מהתפקיד באוגוסט 2010. המנכ"ל הנוכחי הוא ישראל פריד, מנהל התכניות לשעבר ברדיו קול חי.
בסקר TGI בו נמדדה התחנה לראשונה קיבלה התחנה 0.8% האזנה בקרב האוכלוסייה הכללית ו1.1% בקרב האוכלוסייה בגילאי 18-44. ביולי 2011 עלתה התחנה ב-50% ל1.2% האזנה.
במסגרת שיתוף פעולה עם אתר "סרוגים" מועלים השידורים לאתר וניתן בו להאזין לתחנה בשידור חי.

תודה לאתר ויקיפדיה על המידע !!!

ראו גם:

רשת א'

רשת א' היא ערוץ הרדיו הישראלי הראשון של קול ישראל ששידר בעברית. משדרים מגוונים בנושא …