דף הבית | זמרים מזרחיים

זמרים מזרחיים

רגב הוד

רגב הוד (נולד בשם רגב יהודה ב־11 במאי 1980) נולד ברחובות כבן זקונים למשפחה בת שני בנים ושתי בנות. הוד התחיל את קריירת הזמרה כבר בגיל 12 כאשר שימש כסולן ראשי במקהלת בית הספר. כמו כן שיחק הוד כדורגל בקבוצת מכבי שעריים. כשרונו התגלה לראשונה על ידי אלון צדוק, שלימים הפך לאמרגנו ומנהלו האישי, כאשר באותו הזמן צדוק שהה בדוכן פלאפל שבו הוד עבד והאמין שיש לטפח את כישרונו לפני גיוסו לצה"ל.

בזמן שירותו הצבאי הוציא הוד את אלבום הבכורה שלו, "עד השקיעה האחרונה" בשנת 1999. האלבום מכר כ-10,000 עותקים. לאחר שנתיים, בשנת 2001, הוציא את אלבומו השני, "בעקבותייך" בהוצאת הד ארצי. את האלבום הפיק מיקי גבריאלוב, אשר כתב והלחין 5 שירים ממנו ואף ביצע איתו דואט בשיר "מותק אל תלכי". שירים נוספים באלבום היו "איתך" ו"אין מחיר לאהבה".

פריצתו המשמעותית של הוד הייתה בשנת 2003, כאשר יצא הסינגל מאלבומו השלישי "התינשאי לי". השיר זכה להצלחה גדולה במצעדי הפיזמונים, והקליפ שצולם לו שודר רבות בערוץ 24. בשנת 2004 יצא אלבומו הרביעי אשר כלל את "התינשאי לי", בנוסף ל"יד האלוהים", "שש בש", "ראי שעל הקיר" וגרסת כיסוי לשיר "חורף 73", אשר בוצע במקור על ידי להקת חיל חינוך מיוחד. האלבום זכה להצלחה גדולה, ומכר 20,000 עותקים.

בשנת 2005 הוציא הוד את אלבומו הרביעי, "אני לא מלך" שמכר כעבור חודש כ-20,000 עותקים. באלבום זה שיתף הוד פעולה עם מספר אמנים ממשפחת תאקט, וכתב חצי מהשירים.

דודו אהרון

אם תוכנית גילוי הכישרונות "המלך הבא", ששודרה בעבר בערוץ בריזה (Yes), היתה משודרת בערוץ 2 דווקא, מאוד יכול להיות שהשם דודו אהרון היה היום לא פחות מוכר מנינט טייב או רפאל מירילא. הסיבה פשוטה: ב"המלך הבא" התמודד אהרון במהלך העונה בה התמודדו השניים – וזכה במקום השני, מיד לאחר מירילא ולפני טייב.

אבל "המלך הבא", שזכתה לתהודה תקשורתית קלושה בלבד, לא הפכה את אהרון, תושב קריית עקרון, לסלב מצוי בשוק המוזיקה הישראלית, גם אחרי שהשתפשף כהוגן כזמר הבית של מועדון "אדום 6" הפופולרי בצומת כנות (יהודה סעדו, אגב, היה הקלידן הקבוע שלו במשך תקופה ממושכת), ואחרי ששירת בלהקת משמר הגדול בצבא. מה שכן הפך אותו לזמר משמעותי הוא שיר הבכורה שלו "היחידה שלי", שזכה להצלחה בעיקר בתחנות הרדיו המקומיות ובתחום הסלולר: עד כה הורידו את השיר מפורטלי הסלולר יותר מ-20,000 משתמשים.

עידן יניב

עידן יניב (נולד ב-18 באוקטובר 1986) נולד בתל אביב, להורים ממוצא בוכרי. הופעתו הראשונה התקיימה בגיל 12, בערב כישרונות צעירים. כעבור שנתיים זכה במקום הראשון בפסטיבל שירי זוהר ארגוב, בו ביצע את שירו "הפרח בגני". בגיל 17 נוצר קשר בין יניב לבין ינאי רטפן, מנהל אישי, שלקח אותו תחת חסותו, והם החלו לעבוד על אלבום הבכורה שלו. באוגוסט 2005 הוציא יניב סינגל ראשון, "מבקש רק לשמוח", אותו תירגם מיוונית. בדצמבר 2005 הוציא את הסינגל "חושב עליה" בדואט עם ליאור דטאוקר שכתב והלחין את השיר. השיר צעד בתחילת שנת 2006 במצעד הפזמונים של רשת ג', וזכה להצלחה מועטה, אך כעבור מספר חודשים זכה להצלחה במצעד הפזמונים של גלגלצ, ובעקבותיה להשמעות רבות בתחנות הרדיו. בחודש יולי 2006 יצא אלבומו הראשון של יניב, "חושב עליה", אשר כלל גם את השירים "גלגל ענק", "לילה לבן" והחידוש לשירם של להקת אטרף "ענבל".

במצעד הפזמונים העברי השנתי תשס"ו של תחנת הרדיו גלגלצ זכה השיר "חושב עליה" במקום השלישי, ובמצעד השנתי של רדיו "אמצע הדרך" זכה השיר במקום הראשון. לכבוד המצעד השנתי של גלגלצ חידש יניב את שירם להקת פונץ' "ונדמה שישוב".

בספטמבר 2007 הוציא יניב את אלבומו השני, "חכי לי". קדם לו הסינגל "את יפה", שכתבה סמדר שיר והלחין דור דניאל, אשר זכה להשמעות רבות בתחנות הרדיו. בסמוך לצאת האלבום יצא הסינגל "סרט הודי" בדואט עם דנה אינטרנשיונל, שגם הופיע באלבומה "הכל זה לטובה". אחר כך יצאו הסינגלים "בא הביתה" שכתב רמי לב והלחין עדי לאון ו"חכי לי" שכתב והלחין דוד ד'אור. יניב עיבד את רוב שירי האלבום יחד עם עמית עמרמי ופטריק סבג, וגם השתתף בכתיבת והלחנת השיר "רגע לפני". האלבום כלל גם את גרסתו ל"ונדמה שישוב".

ליאור נרקיס

ליאור נרקיס (נולד ב-8 בנובמבר 1976 בחולון) נולד כבן זקונים לדוד וחוה נרקיס. הוא החל לשיר בגיל 16, ובגיל זה אף הוציא את האלבום הראשון שלו, "תפילת חיי", שהיה אלבום עם לחנים טורקיים, וכלל בעיקר שירים בסגנון טורקי. מתוך האלבום התבלט השיר המצליח שהיה להיט גדול באותה תקופה, "כמו פרפר".

שנה לאחר מכן הוציא נרקיס את אלבומו השני, שנחשב לטורקי שבתקליטיו, "העולם כמו גלגל". בין הכותבים לאלבום, משתתפים מגדולי הפזמונאים בזמר הטורקי בישראל: מייק לוק, ארלט ספדיה, מרטין גל וכן הזמרת ליאת בנאי, ששניים משירי האלבום נכתבו על ידי נרקיס עצמו ("טיילתי ברחובות" ו-"אהבת אמת"). האלבום, שנחל כשלון יחסי, כלל את הלהיט "מה קרה לליבה", וכן מספר שירים נוספים ובולטים: "העולם כמו גלגל", "מוכרת אהבה" ו-"נשבע, לא משקר" שמופיע באלבום גם בגרסה אינסטרומנטלית.

במהלך גיוסו לצה"ל, הוציא את האלבום "את הוא הכוכב", שנחל הצלחה מקומית, בעיקר בזכות הלהיט "ילדונת" שזכה להשמעות רבות. במהלך שירותו הצבאי היה נרקיס שותף, יחד עם חברו לילדות תמיר צור, להקמת צוות ההווי המזרחי הראשון.

לאחר שחרורו הוציא את האלבום "סימנים", שכלל להיטים רבים, ביניהם השיר "מיתר", דואט עם הזמר תמיר גל. להיט נוסף מתוך האלבום היה השיר "לא מנסה".

לאחר צאת אלבומו "סימנים", ביצע נרקיס מהפך בסגנון שירתו, כאשר עבר ממוזיקה מזרחית הטורקית למוזיקה ים תיכונית קלילה. לאחר כשנתיים השלים את המהפך שלו והחל לשיר בעיקר מוזיקה קצבית, ומוזיקה שקטה ומרגשת. בשנת 2000 הוציא את אלבום החפלה שלו "חי לאהבה", שכלל בעיקר מחרוזות ללהיטים מזרחיים.

כעבור שנה הוציא את האלבום "רק איתך", שכלל את הלהיט "לכל אחד יש", דואט עם שלומי שבת שגם כתב את הלחן למילים של עוזי חיטמן. השיר, שנבחר כשיר השנה במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג', היה להצלחה הגדולה ביותר של נרקיס, ואיתו הוא פרץ גם את גבולות המדינה והחל להופיע בחו"ל.

בשנת 2001 הוציא את האלבום "זה מהלב" שכלל את הלהיטים הגדולים שלו "תגידי" ו"דוקטור". בשנת 2002 השתתף בפסטיגל וזכה בו במקום השני עם השיר "חיים כמו בסרט".

בשנת 2003 ייצג נרקיס את ישראל בתחרות האירוויזיון שנערכה בריגה, בירת לטביה והגיע למקום ה-19. נרקיס שר שם את "מילים לאהבה" (מילים של יוסי גיספן, לחן של יוני רועה) שנבחר על ידי השופטים מתוך ארבעה שירים אותם הוא הציג בקדם אירוויזיון "פרטי" שנערך בירושלים. כל ארבעת השירים הופיעו באלבום "מילים לאהבה" שיצא באותה שנה.

בשנת 2005 חזר לשיר לאחר הפסקה בת שנתיים, והוציא את האלבום "חתול רחוב".

בשנת 2006 הוציא את הדיסק "מילים שלא אמרת" בו הוא משלב מוזיקת פופ עדכנית עם מוזיקה ים תיכונית בשילוב טורקי.

בשנת 2008 הוציא את האלבום "סהרורי" שכלל את הלהיט "המלכה שלי" שהלחין נרקיס למילים של יוסי גיספן.

שריף

מייק שריף (נולד ב-6 באפריל 1979) שנודע בעבר בשם שריף ילד הפלא הדרוזי, הוא זמר דרוזי השר מוזיקה מזרחית.

שריף נולד בדאלית אל כרמל וגדל באילת. הוא החל את הקריירה בגיל 7 בתחרות כשרונות צעירים בעוספיה שממנה המשיך לתוכנית "כוכב עולה" בערוץ הראשון. לאחר התוכנית פנה למשפחה הגיטריסט יהודה קיסר וביקש לקחת את הילד תחת חסותו. המשפחה הסכימה ושריף בעודו בן 7 עבר לתל אביב. כבר באותה שנה הוציא את אלבומו הראשון.

יהודה קיסר הפיק את אלבומיו הראשונים ושימש כאמרגן של שריף. הלהיט שפרסם את שריף היה "בסבוסה די", שעד היום הוא השיר שהכי מוכר של שריף. מאוחר יותר שריף החליט להחליף אמרגן ועבר למפיק אבי גואטה, שהפיק עבורו ארבעה אלבומים. כעבור זמן קצר לקח תחת חסותו אבי גואטה את הזמרת שרית חדד שרק החלה את הקריירה המוזיקלית שלה, בתור זמרת החימום של שריף.

שריף ושרית חדד הקליטו שני דואטים: "לא ראוי לאהבה" ו"שלום חבר" שהוקלט ב-1995 לאחר רצח יצחק רבין. הצלחתו של שריף הייתה גדולה והוא אף הופיע מול מלך ירדן.

בתקופה בה החלים שריף משבר בלסת שנגרם לו בתאונת דרכים, הוריו התגרשו. לאחר תקופת ההחלמה המתין שריף במשך כשבעה חודשים עד למועד סיום החוזה בינו לבין גואטה. לאחר סיום החוזה עם גואטה חתם שריף חוזה עם האמרגן מינו בר והוציאו את האלבומים "חפלה עם שריף" ו"לאהוב". שיר הנושא באלבום האחרון היה דואט עם זהבה בן.

בעקבות תאונת דרכים נוספת נכלא שריף לחמש שנים, וכשיצא מהכלא חזר להופיע תחת אמרגנותו של מינו בר, והוציא את אלבום האוסף "המיטב".

שריף גרם לשתי תאונות דרכים קשות. בפעם הראשונה הוא נהג ברכב ללא רישיון, איבד שליטה והתנגש באוטובוס חונה. שריף שבר לסת ולא יכל להופיע כשלושה חודשים. שריף גרם לתאונה השניה ב-18 ביוני 2001. הוא נהג ללא רישיון ובמהירות מופרזת. כאשר ניסה לבצע עקיפה התרסק לצד הדרך. בתאונה זו נהרג חברו הטוב עמוס מימון. שריף נשפט לחמש שנות מאסר בעוון גרימת מוות ברשלנות. הוא נאסר בשנת 2002, כשהיה בן 23, והשתחרר מהכלא ב-29 בנובמבר 2005.

עופר לוי

עופר לוי (נולד ב־17 ביוני 1964) נולד בקריית אתא, והתגורר בהמשך בבת ים, בני עייש, וכיום (2007) מתגורר באשדוד.

בשנת 1988 הוציא לוי את אלבומו הראשון, "הקלפן", שזכה להצלחה בקרב חובבי המוזיקה הטורקית והערבית. האלבום הפתיע את תעשיית המוזיקה ים תיכונית, שלא הבינה את הסגנון החדש שהתבסס על רבעי טונים טורקיים וערביים. לוי הופיע בשנה זו בעיקר במועדון "פאמי בבק" שקיבץ אליו את כל חובבי המוזיקה הטורקית והערבית שהיוותה מעין אלטרנטיבה מתחרה למוזיקה הים תיכונית "התימנית".

בשנת 1990 הוציא את האלבום "לא יכול בלעדיה", שזכה להצלחה גדולה. בין להיטי האלבום הם "אהבה אמיתית","סאווח","רוצה בה".

בשנת 1991 הוציא את האלבום "כוכב שנות התשעים", שהפך את לוי לזמר נודע בתחומו. שיר הנושא מתוך האלבום, לצד שירים כמו "יום הרווקים", הפכו את לוי למבוקש באירועים משפחתיים ובמועדונים.

בשנת 1992 הוציא את אלבומו, "אהיה לך מלך", עם השירים "אהיה לך מלך" ו"גנוב עליה", ביסס ללוי את מעמדו כזמר. הביקורות אומנם לא אהדו את סגנון השירה והטקסטים, אבל הופעתיו ואלבומיו של לוי זכו להצלחה רבה.

בשנה זו הפך סגנונו המוזיקלי החדש יחסית למקובל וזמרים חדשים נוספים כמו משה כהן, וקוקו מאילת הוציאו גם הם אלבומים בסגנון מוזיקלי זה וזכו לנתח מהצלחתו.

בשנת 1993 הוציא את האלבום "אוהב לחיות", שסיפק את מירב שיריו הנודעים כמו "מאוהב בגשם", "מהי אהבה", "אין לי יום, אין לי לילה", ו"דרך מפתה". האלבום היה אהוד גם בקרב קהל נרחב פרט לחובבי המוזיקה המזרחית, האלבום נמכר, לפי דיווחי המפיקים, בלמעלה מ- 150 אלף עותקים.

הישגו הבא של לוי היה פתיחת מופע יחיד, על אף שזמרים ים תיכוניים רבים ראו בכך סיכון כלכלי ממנו הם נמנעו והעדיפו להופיע באירועים משפחתיים, מועדונים, ובפני וועדי עובדים בלבד. קדם למופע זה חודש בו שבת לוי מהופעותיו. רק לאחר כחודש ללא הופעות כלל, במהלכו קהל המעריצים התגעגע לשירתו, פתח לוי במופע יחיד בהיכל ה"סינרמה" בליווי 15 נגנים ובניהולו המוזיקלי של דוד קריבושי שזכה להצלחה רבה. לאחר מופע זה נערך מופע שני בהיכל ה"סינרמה" וסדרת מופעים נוספת ברחבי הארץ.

צעד נוסף לקידום יחסי הציבור של עופר לוי (שנעשה על ידי היחצ"ן גברי מזור) היה דואט עם הזמרת לאה לופטין לשיר "הכל פתוח". מטרת צעד זה היה לחבר בשיר ישראלי אחד בין שני זמרים מתחומים מוזיקליים שונים (בדומה לנעשה בתוכנית מפגשיר בערוץ 24).

בשנת 1995 הוציא את האלבום המשותף "הארץ המובטחת" ביחד עם הזמרת לאה לופטין בעקבות ההצלחה המשותפת בשיר "הכל פתוח", השניים הופיעו עם שיר הנושא של האלבום בקדם ארוויזיון באותה שנה. בתקופה זו דעך קהל המעריצים המקורי של הזמר, חובבי המוזיקה המזרחית, ולכן הצלחת האלבום פחתה מזו של קודמיו. בסוף 1995, החל לוי בחזרה בתשובה. לוי הפך לאדם דתי-חרדי וכמעט ולא שר יותר את שירים מתקופתו החילונית.

בשנת 1997 בעקבות קשיים כלכליים הוציא את האלבום "ציפור השמש", בין השירים באלבום היה השיר "חובות ליבי" שעסק בחזרתו בתשובה. למרות ההשקעה הרבה, האלבום לא הניב את ההצלחה הכלכלית הרצויה.

בשנת 1999 הוציא את האלבום "בהופעה חיה", רוב שירי האלבום (בהתאם לשמו) הוקלטו במהלך הופעותיו.

בשנת 2001 תיכנן להוציא אלבום בנושא חזרה בתשובה.

בשנת 2005 הוציא לוי את האלבום "מצייר אותך" בהפקת יעקב למאי ושי ראובני. כותבי השירים באלבום היו דוד זיגמן, ארקדי דוכין, יוסי גיספן ונערי רפול.האלבום זכה למעמד פלטינה.

שרון זריהן

שרון זריהן בן 27 מזל בתולה נולד ב שישי לתשיעי שנת 78, את כישרון השירה שלו גילה שרון בילדותו בעודו מופיע באירועים משפחתיים ומאז כבר ידע שדרכו היא להיות זמר. לפני מספר שנים בתחילת דרכו המקצועית גילה אותו הזמר דורון מירן והפיק לו את דיסק הבכורה שלו שנקרא הלב זהו שם השיר-הנושא גם את שם הדיסק למילים של דני שושן, שרון זריהן וקובי פרץ חוברו יחדיו לבצע את הלב בדואט.הדיסק זכה להצלחה גדולה ורבה מאוד בקרב קהל המעריצים והתקשורת ובעקבות זה כבר כולם ידעו מי זה בעצם שרון זריהן. כבר מגיל צעיר כשרונו בלט, שרון נכנס למעגל עמוס וחילק את עצמו ויום ביומו לאולפני הקלטות לתקשורת ולהופעות מקצה לקצה וממש חיי בכבישים והכל עשה תוך כדי אהבתו למוסיקה. באלפיים ושתיים ייצא הדיסק שנקרא "את האהבה" שבו מבצע שרון דואט עם ניבין שנקרא "אהבה אסורה" גם דיסק זה הפך להצלחה מסחררת בקהל ובתקשורת ובעקבות זה זכה להופיע בטלויזיה בתוכניות אירוח ובעקבות ההצלחה קיבל את התואר זמר השנה. נזכור ולא נשכח ששרון גם כותב וגם מלחין ואף כתב בשני הדיסקים הראשונים את השירים "חבר יקר" "וגעגועים" ועוד שירים אבל השירים חבר יקר וגעגועים שרון כתב בצער על מות חברו בילדות והשירים הללו קיבלו את הקרידיט הכי גדולה. שרון זכה להופיע ביוון רודוס ובטורקיה לפני ישראלים רבים שקיבלו אותו באהבה חמה ואף הרגיש כמו בבית. שרון מופיע בהתנדבויות בבסיסי צהל שונים בפניי חיילים, בבתי חולים, ולילדים חולי סרטן. מאחריו קיבל ועדיין מקבל עידוד פירגון ותמיכה מצד החברים והמשפחה ומצד הקהל והמעריצים שבזכותם קיבל את הכח להמשיך הלאה, ואז יצא הדיסק מספר 3 שנקרא בשם "רוצה או לא רוצה", שגם זכה להצלחה ובעקבות דיסק זה קיבל שרון ביקורות טובות ולא טובות. הביקורות הלא טובות הגיעו דווקא מיצד קהל מעריציו שלטענתם שרון השתכנז. מוטי כהן היחצן של שרון זריהן מוסיף, שרון לא השתכנז שרון נשאר אותו שרון זריהן והוא אף פעם לא ישכח את המוסיקה הקודמת שלו ובכלל את הלהיטים הגדולים שעשו ובנו אותו ובזכותם הגיע למה שהגיע עד היום והוא עדיין שר ומבצע אותם באהבה בהופעותיו. פשוט מאוד בדיסק "רוצה או לא רוצה" רצינו קצת לגוון ולעשות שינוי לעבור ממוסיקת נשמה למוסיקה ים תיכונית יותר, ולפי דעתי זה מתאים לו מפני שלשרון מי ששם לב יש לו צבע קול ים תיכוני. לפי דעתי זה טוב לגוון ולעשות שינויים ולפי הביקורות הטובות שקיבלנו אנחנו רואים שזה טוב ומצליח מאוד, אנחנו שמחים שהלכנו על הקו הזה מפני שאני מרגיש ואני אומר את זה בלב שלם ששרון עלה ברמה יותר גבוהה מבחינת הכל. ממש בימים אלו נמצא שרון באולפני ההקלטות וכבר עובד על הדיסק החדש שייצא בקרוב, מתוך הדיסק כבר יצא שיר אחד שנקרא "איתך בלב" המילים של ארלט ספדיה והלחין עדי לאון, השיר אף הושמע בכל תחנות הרדיו וזוכה להצלחה רבה. שרון זריהן מופיע בכל הארץ, במועדונים,באירועים משפחתיים, ואף מתאים את עצמו לכל סוג של קהל שבא לראותו, הוא מתקבל באהבה ובשמחה ולא משאיר אף אדם אדיש ברחבת הריקודים.

אייל גולן

נולד ב-12/4/1971 וגדל בעיר בה הוא מתגורר עד היום – רחובות.
פרט לאהבתו לשירה, ידוע אייל באהבתו הרבה לכדורגל, ותעיד על כך העובדה ששיחק במדי הפועל מרמורק מגיל ילדות ועד לפני שנים אחדות, במקביל להיותו זמר.
בגיל 19, החל לאסוף חומר לקראת אלבום הבכורה שלו "לחישה בלילה" אשר הופק במימון עצמי והופץ בשנת 1994.
בשנת 1995 לאחר הפצת אלבום הבכורה, הגיע אלבום ההופעה: "אייל גולן בהופעה חיה" – האלבום נחל הצלחה מסחררת ונמכר בעשרות אלפי עותקים.
בשנת 1997 נולד שיתוף הפעולה המוצלח עם להקת "אתניקס" הפופולארית אשר הוליד את האלבום המשותף – "בלעדייך", כשמיד עם שחרור הסינגל הראשון "לב של גבר" הפך הסינגל ללהיט ענק והאלבום להצלחה, כבר באותה שנה זכה אייל גולן בתואר "זמר השנה" מטעם ערוץ 2.
בשנת 1998 נולד האלבום השני "חייל של אהבה" – פרי שיתוף הפעולה המוצלח עם להקת "אתניקס". האלבום הכיל להיטים כדוגמת "יפה שלי", "דמעות". ההצלחה המשותפת זימנה לאייל סיבוב הופעות בינלאומי במסגרתו הופיע בארה"ב, קנדה, דרום אמריקה ואירופה.
בשנת 1999 הפיקו הצוות מנצח אייל גולן ולהקת "אתניקס" את האלבום המשותף השלישי: "הסתכלי אליי". האלבום הכיל להיטים כדוגמת "הסתכלי אליי" ו"מלך המגרש". לאחר מסע הופעות משותף ואין ספור להיטים החליטו אתניX ואייל להיפרד והוציאו את דיסק "המופע המשותף".
חולפות שנתיים, ונולד אלבום סולו של אייל – "צליל מיתר" שכלל להיטים כדוגמת "צליל מיתר" ו"מיליון או דולר". האלבום נכתב ע"י גדולי היוצרים בישראל, ביניהם: שלומי שבת, אביהו מדינה ושיר שכתב אהוד מנור ז"ל. האלבום זכה להצלחה מדהימה, ובמהרה הגיע למעמד פלטינה משולשת (120אלף עותקים).
בשנת 2002 הוציא לאור אייל את אלבומו השביעי "ואני קורא לך" שכלל להיטים נעימים כדוגמת "ואני קורא לך" ו"תחזרי".
ב-12/9/02 נשא אייל לאישה את אילנית לוי, מלכת היופי לשנת 2001 לאחר שחבר משותף הכיר ביניהם ואחרי שנתיים של חברות הדוקה ומוצלחת שכללו הצעת נישואים רומנטית בלב הים האדום עם זיקוקי דינור בשמיים וטבעת יהלום נוצצת.
ב-26/10/03 שנה הפכו אייל ואילנית הורים לליאם, בנם הבכור.
עוד באותה שנה נולד אלבומו השמיני של אייל – "חלומות" שבמרכזו הלהיט שנשא את שם האלבום – "חלומות" אשר אותו חידש אייל בטקס מלכת היופי של אותה שנה. השיר זכה להצלחה רבה והפך ללהיט בין לילה
בשנת 2005 הוציא אייל את אלבומו התשיעי "מציאות אחרת" שכלל להיטים מסחררים כדוגמת "מלכת היופי שלי" ו"מתגעגע".
ב- 13/9/06 נעשו אייל ואילנית הורים גאים גם לאלין.
עוד באותה שנה שיחרר את הלהיטים "אל תלכי לי", "אם יש גן עדן" ו"כבר לא יכול" שהיוו יריית פתיחה לאלבומו העשירי של אייל "בשבילך נוצרתי" אשר ייצא לאור ב- 25/3/07
בדצמבר 2007 שיחרר אייל את הלהיט "הוזה אותך מולי" (שזכה למעל ל-120,000 הורדות לסלולאר) ובפברואר 2008 את הלהיט "הלב שלי" שהיוו בסיס לאלבומו ה-11 של אייל "הוזה אותך מולי" אשר שוחרר ב-9/3/08 וכלל 13 שירים, ביניהם "פיצריקה" – דואט ביוונית עם הזמר טריפונס. תוך יומיים בלבד, זכה האלבום למעמד זהב (20,000 עותקים).

קובי פרץ

תאריך לידה:28.10.1975 , תל אביב-יפו

לכל מי שחשב שהקריירה של קובי פרץ התחילה עם "בלבלי אותו", נכונה הפתעה. פרץ, שנמצא על הבמה מגיל 16 והוציא להיט ראשון כשעוד היה חייל, וותיק מספיק כדי להתהדר בעובדה ששרית חדד היתה זמרת הליווי שלו.

פרץ הוא נצר למשפחה מוסיקלית. אביו, עמרם פרץ (הידוע בכינויו "פטי ארמו"), נחשב לזמר ידוע במולדתו מרוקו, ומספרים שאף הופיע בקביעות בארמונו של המלך חסן השני. קובי נולד בתל אביב, הבן הצעיר מבין 10 אחים ואחיות.

את האלבום הראשון שלו, טעות של החיים, הוציא פרץ בשנת 1992. אחר כך לקח פסק זמן בן שלוש שנים (במהלך השירות הצבאי), עד שהוציא את האלבום את כמו אש עם שיר הנושא שהפך להיט בשנת 1995. פרץ שר אז בסגנון המכונה "טורקי", העמוס ברגשנות ובכי. שנתיים אחר כך הוציא את האלבום בורא עולם. בשנת 1999 הוציא את האלבום חץ האהבה, ושנה אחר כך את חי איך שבא לי.

אך כפי שיודע כל מי שפתח רדיו בשנת 2003, הפריצה הגדולה של פרץ היתה באותה שנה, עם הלהיט "בלבלי אותו" (שכתב גלעד מסאמי) והאלבום שנשא את אותו שם.

בשנת 2004 הוציא פרץ את "אני אוהב אותך", הסינגל הראשון מאלבומו משוגע עלייך. את הסינגל כתב דוד זיגמן והלחינו נערי רפול, איתי זילברשטיין ומאיר עמר. בין הכותבים באלבום החדש (שעל איסוף החומרים אליו שקד פרץ משך כשנה), ניתן למצוא גם את חדד.

תמיר גל

תמיר גל (נולד ב-20 בנובמבר 1968) הוא זמר ישראלי.
תמיר גל נולד בעיר אשקלון בשם תמיר חאלד-מכלוף. אמו יהודיה-טריפוליטאית ואביו דרוזי. אימו של תמיר ירתה באביו לאחר שגילתה שבגד בה, אביו החלים ועבר לגור עם המאהבת, ואימו עברה להתגורר בחולון. יש לו עוד 2 אחים ואחות. את שירותו הצבאי הוא סיים לאחר שנה עקב בעיות משפחתיות. לפני שהחל בקריירה המוזיקלית, עבד גל כפועל בניין. את להיטו הראשון "שלום לך סיגל" הוציא ב-1989. את השיר כתב תמיר גל בעצמו על חיפושיו אחר אחותו סיגל מכלוף שנחשבה כנעדרת עד שנמצאה גופתה באתר בנייה באזור נתניה והתברר שהיא נרצחה.
בשנת 1992, בהיותו בן 24 וכבר גרוש עם ילד, התחתן גל עם מרטין בת ה-17. בשנת 1996 כיכב גל בסרט "שלום לך סיגל". הסרט התבסס על סיפורו האמיתי של גל בחיפושיו אחר אחותו, והשתתפה בו גם אשתו. לאחר מכן, הופיע בסרט "צעדים נואשים" לצידו של אריה אליאס. ב-2003, השתתף בסרט ההמשך, "תני סימן חיים". היום בהיותו בן 39 ,גרוש עם 3 ילדים, כיכב תמיר בסרט דקומנטרי "קולות מטורקיה" על עשיית הדיסק "דרכו של עולם" בטורקיה ועל חייו של הזמר אג'אר.

משה פרץ

משה פרץ נולד ב-10 למאי 1983 בעיר טבריה, משה לא החל את צעדיו הראשונים בתחום השירה בדרכים האופייניות של זמר ליווי, יוצר ב-Myspace או בבית הספר רימון, אלא דווקא כפייטן בבית הכנסת המרוקני בעיר טבריה, בה נולד וגדל.
יכולותיו המוזיקליות המרשימות שהפגין בבית הכנסת הביאו אותו לנסות ולהשתלב בערבי הקריוקי המקומיים אבל כל זה עדיין לא גרם לו להיות בטוח בעצמו.

כאשר קיבל את הצו הראשון לקראת הגיוס לצה"ל, ויתר מראש על הבקשה להתקבל לשרת בלהקה צבאית, מתוך מחשבה מוקדמת שללהקות צבאיות מתקבלים רק בעלי קשרים, כך הגיע בסופו של דבר אל בסיס חימוש בצפון הארץ.

פרץ הפנים כוונתו לפצוח בקריירה מוזיקלית רק עם השחרור מצה"ל, אולם כאשר עלה לשיר את "שיר למעלות" בטקס יום הזיכרון לחללי צה"ל, קיבל פידבקים מצוינים וקצינת החינוך סייעה בידו לעבור בהקדם ללהקה צבאית.

המאמצים צלחו ותוך מספר חודשים מצא את עצמו משרת בלהקת פיקוד צפון.

באחת ההופעות בקריית שמונה, להקת פיקוד צפון שימשה להקת חימום של אייל גולן ואחד מנגניו של גולן, המתופף אמנון זנדני שמע את פרץ ובמוחו עלה רעיון לעשות הסבה לניהול אישי של פרץ וזה נענה להצעתו. כך החלו השניים את דרכם המשותפת.

עוד בעת שירותו הצבאי שיחרר פרץ את סינגל הבכורה שלו "מביט אל המרומים", שמיצב אותו מייד כזמר מזרחי בגוון איכותי.

בהמשך שיחרר גם את הלהיטים "האשה שלי" ו"דרך ארוכה" – קאבר לקלאסיקה של גלי עטרי, ששר עוד בתקופת שירותו בלהקת פיקוד צפון.

האלבום המלא יצא בשנת 2005 אולם לא זכה להצלחה מסחררת.

במקביל ללהיטים השונים ששחרר לרדיו, החל פרץ לחרוש את הארץ ולבסס את מעמדו כזמר מוביל מבין בני הדור הבא בזמר המזרחי.

פרץ הפך מבוקש בחתונות ובאירועים שונים, על במות הבידור, במועדונים ואף בספינות הפלגה.

הצלחתו המסחרית הפכה באופן טבעי את החומרים של פרץ ליותר מסחריים וגם סינגל הנושא מתוך אלבומו השני "אש" הפך במהירות ללהיט כפיים בולט. ואחריו רשמו הצלחה להיטיו "זה הזמן" ו"יש רגעים" גם בהורדות לסלולארי.

האלבום "אש" זכה להצלחה רבה יותר מקודמו והצליח להביא את הזמר הצעיר כמה צעדים גדולים קדימה.

נתי לוי

נתי לוי נולד ב-14 באפריל 1969
את דרכו המוסיקלית התחיל בגיל 17 כתגלית של היוצר ציון שרעבי.
את אלבומו הראשון " שלום נערתי" הוציא כשהיה בן 19 – בשנת 1987 – את האלבום הפיק האמרגן ציון שרעבי והוא זכה להצלחה גדולה, האלבום כלל את הלהיטים "סוכר", "נטלי", ו"פרא אדם". והפך ל"כוכב פופ ים תיכוני".
אלבומו השני יצא בשנת 1989 ונקרא "אש" – האלבום הכיל את הלהיטים "אש" ו"קלאופטרה" וזכה גם להצלחה רבה. השיר "אש" אף זכה במקום הראשון בפסטיבל הזמר מזרחי בשנת 1989.
אלבומו השלישי נקרא "נשיקות" ויצא בשנת 1990
1991 = אדמה חרוכה
1993 = רוח סתיו
1994 = מזמין אותך לרקוד
1995 = השמיים הם הגבול "האחים ראובני" הגיע לשיא מכירות של 20 אלף עותקים.
1996 = האור קרוב – אלבום שלא זכה להערכה לה הוא ראוי מעריציו הרבים מסכימים כי זהו אחד
האלבומים הכי טובים של נתי
1999 = למענך
2000 = חובק 13 שנות זמר אלבום אוסף שמאגד את כל שלוש עשרה שנות פעילותו המוזיקלית שכוללת
זמרה, הלחנה וכתיבה. זהו אלבום חאפלה הכולל גירסאות כיסוי ללהיטי עבר שלו ושל אחרים למעט
שיר חדש אחד "העיניים של המדינה" המציג את עמדתו נגד ירידה מהגולן.
2005 = חסד נעורי עם השיר "אהוב ליבי" שנתי כתב על אחיו הגדול ממנו יגאל ז"ל שנהרג בתאונת אופנוע.
2010 = אהבה של פעם בחיים
במסגרת פרויקט שניים סוכר של התוכנית מנטה בראשות ירון אילן הקליטו נתי לוי ופיני חדד את השירים "ילדה רעה" "צמא לאהבה" "אוהב אבל מציאותי" "כמו בובה על חוט" – החיבור המיוחד בין נתי לוי ופיני חדד התברר כשווה זהב והוליד עוד להיטים ואף מופע משותף
במסגרת עבודה עברית – שרים עוזי חיטמן הקליט נתי את השיר "רציתי שתדע"
במסגרת הפרויקט שני צדדים למטבע נתי חידש את השיר "אני שומע שוב" של שלמה ארצי

בשנת 2010 הוציא את הדיסק "חברים שרים לרבנו" שבו הוא מארח חברים. הדיסק מוקדש לרבי נחמן מברסלב.
עוד פרט שלא כולם זוכרים אבל לנתי יש דואט עם זמרת בשם תמי איבני לשיר קוראים "עשה לה ילד" והוא משנת 1991.
עוד פרט מעניין – הפרוייקט של אתניקס הוצא בתחילה לנתי – נתי לא רצה ואמר לזאב נחמה שיש זמר חדש בשם אייל גולן שיפנו אליו ……….
למעשה אחד השירים הראשונים שאייל גולן התפרסם בהם הוא דוניה (פני מלאך) ששייך במקור לנתי.
בשנת 2011 הוציא את הלהיט נוסע בלדה חזקה, מרגשת ועוצמתית על זוגיות והשינויים שעוברים על בני הזוג לאורך השנים. את המילים של "נוסע" כתבה אלונה בן עמי, ללחן של נתי לוי והפקה מוזיקלית של אדוש ניר ריחני.
אלבומו החדש וה-12 במספר של נתי לוי עליו עבד ב-4 השנים האחרונות עתיד לצאת בשבועות הקרובים. "נוסע" הוא הסינגל הרביעי מתוכו, אחרי "את ואני" ,"כל מילה" ו-"פסגת החיים". האלבום יכיל 18 שירים.
אין ספק כי הקריירה של נתי ידעה עליות ומורדות, אך השפעתו על הפופ הים תיכוני אינה מוטלת בספק.
נתי לוי מוכיח פעם אחר פעם שהוא לא רק זמר חפלות מצוין עם אלבומים נוסטלגיים משובחים, אלא זמר עם איכויות קוליות מרשימות מתמיד, הוא מפלרטט עם מיתרי הקול בשליטה מוחלטת ואולי הכי חשוב – הוא מרגש. נתי יודע על מה הוא שר ומרגישים את זה – הוא נותן בביצועיו לשירים את כל נשמתו.
רק בן 42 והדרך עדיין לפניו……………………. נתי היה ונשאר הילד הניצחי……
נתי לוי הוא זמר מוזיקה מזרחית מהגדולים ביותר שידע הז'אנר.

בועז שרעבי

בועז שרעבי יוצר, זמר ומלחין ענק.
אחד ממייסדי מוסיקת הנשמה בארץ, בועז שרעבי אחד מהזמרים הבודדים בארצנו שלא מנסים ואף מתרחקים מהניסיון להפוך
לזמר הרגיל והמוכר שישי בנופי הזמר הישראלי, בועז שרעבי לא מנסה להתמסחר, אלא רק לעשות מוסיקה ובמקרה של בועז שרעבי זו מוסיקה טובה, סגנון השירה של בועז שרעבי הוא מוזיקה מזרחית אבל יותר לכיוון מוסיקת נשמה.
בועז שרעבי עומד על להיטים כמו פמלה, תני לי יד, לתת, כשאת נוגעת בי ועוד רבים וגדולים אחרים.
בועז שרעבי ידוע כמי שאוהב לחגוג ולשמוח בחייו, כך זה היה עד לידת בנו הראשון שזו גרמה לו להתיישר (במובן הטוב של המילה) והתחיל ליהיות אב אוהב
איך בועז שרעבי אמר באחר מראיונותיו כשאמרו לו שהוא סוג של אמא פולנייה, הגיב בועז שרעבי ואמר "אני סעידה, אמא תימנייה".
בועז שרעבי התחלק לעסוק במוסיקה מגיל צעיר מאוד, זה היה בגיל 10 כשהחל לתופף,
באמצע שנות ה-60 החל בועז שרעבי לתופף בלהקות קצב שונות ולעיתים רחוקות היה שר בסגנון ה-"רוק".
באפריל – 1971 שוחרר אל תחנות רדיו בישראל שירו הראשון הלא הוא – בועז שרעבי – פמלה ובסוף שנה זו יצא אלבום הבכורה של בועז שרעבי,
האלבום נקרא "בועז" בין להיטי האלבום נמצאו כמובן בועז שרעבי – פמלה וגם בועז שרעבי – חופשי ומאושר.
בשנה זו בעצם התפרסם בועז שרעבי עם צאת השיר הראשון שלו לתחנות רדיו החלו בארץ להכיר את הזמר והיוצר הנפלא בועז שרעבי.
בשנת – 1973 עבד בועז שרעבי בצוותא עם עוזי חיטמן והראשון הקליט את שירו של עוזי חיטמן "מי ידע שכך יהייה"
עוד אחת מהבלדות המרגשות שידע עוזי חיטמן לכתוב ובועז שרעבי עם קולו הערב הפך ללהיטים.
השניים, בועז שרעבי את עוזי חיטמן הכירו כחלק בשירות המילואים שעשו בצוות הווי ובידור בצה"ל במשך מלחמת יום הכיפורים.
ככה נוצרה לה ידידות ארוכת שנים בין שניים מהיוצרים הטובים בארץ.
בשנת – 1978 עזב בועז שרעבי את ישראל ועבר לארה"ב לאחר מספר שנים (1983) חזר בועז שרעבי ארצה,
יחד איתו חזרו שיריו הנהדרים לתודעת תחנות רדיו בישראל ולעם עצמו.
ביצועו לשיר, בועז שרעבי – תני לי יד איתו הופיע גם כן בסרט "מאחורי הסורגים".
בשנת – 1984 שנה לאחר חזרתו ארצה של בועז שרעבי הוציא את אלבומו בועז שרעבי – אצלי הכל בסדר,
ובנוסף הופיע בפסטיגל עם השיר בועז שרעבי – תווים להחלפה.
בשנת – 1987 הקליט את אלבומו בועז שרעבי – משאלה,
באלבום נכלל השיר בועז שרעבי – לשיר איתך שאותו ביצע כדואט יחד עם שושנה דמארי, שהיא הזמרת האהובה עליו,
כמו כן באלבום זה נכלל השיר בועז שרעבי – לתת שהיה לשיר הנושא בסרט הידוע "אבא גנוב".

בשנת – 1993 זכה בועז שרעבי למעמד פלטינה מחומשת יחד עם האוסף שיצא באותה שנה,
האוסף נקרא "את לי לילה" וכלל את מיטב להיטיו של בועז שרעבי.
האלבום נמכר בלמעלה מ-200 אלף עותקים.
בשנת – 1998 נבחר שירו של בועז שרעבי "לתת", על ידי כוחות הביטחון שהם צה"ל, המשטרה וכל השאר,
כשיר הטוב ביותר ב-"מצעד היובל" שנערך בתחנת רדיו גלי צ"הל, השיר נבחר לשיר הטוב ביותר
וזה סימן את ההצלחה של בועז שרעבי כזמר שנוגעה בנשמה ובלב הקהל.
באותה שנה יצא אלבומו של בועז שרעבי, בועז שרעבי – כשאת נוגעת בי.
בשנת – 2004 הפך לראשונה בועז שרעבי לאב, בגיל 57 זכה בועז שרעבי לחבק את ילדו ומאז בעצם לא עוזב אותו לרגע,
מאז ועד עכשיו הבן הוא שנותן לו השראה לכל יצירותיו.
בשנת – 2006 הוציא בועז שרעבי את הסינגל המקורי הראשון מזה 10 שנים ארוכות של שקט,
בסינגל שמחזיר את בועז שרעבי אל קדמת הבמה, הסינגל, בועז שרעבי – אם את עדיין אוהבת אותי הפך ללהיט ענק בין רגע.
בשנת – 2007 הוצאי בועז שרעבי את אלבומו, בועז שרעבי – לנשום את האלבום הפיק בועז שרעבי ביחד עם עמית צח,
בנו של שלמה צח, האיש שאיתו עובד בועז שרעבי למעלה מ-25 שנה,
עוד בילגותו של עמית הבטיח בועז שרעבי להפיק איתו אלבום, אחרי שראה שיש לילד "אוזן טובה".
בפברואר 2007 זה יצא לאויר יחד עם האלבום "לנשום".
אלבום שכל שיריו נכתבו והולחנו על ידי הצמד בועז שרעבי את עמית צח.
בשנת – 2010 הופיע בועז שרעבי לראשונה בפרסומת טלויזיונית,
בפרסומת הטלויזיונית שבוצעה לחברת "ביטוח ישיר" מושמע ברקע השיר, בועז שרעבי – לתת, ובועז משחק של את מי שכאילו גונבים לו את הרכב.

איציק קלה

הוא שר מגיל 10 שבאותו הזמן התגלה על ידי הפייטן, המלחין והכנר הירושלמי רחמים עמר (ז"ל)
שראה בו פוטנציאל מוסיקלי ואצלו אצלו למד נגינה על מנדולינה, גיטרה, עוד ובוזוקי, תווים,
חזנות וקריאה בתורה ונכנס לעומקם של המקאמאת (שהן הסולמות שעליהם מבוססת כל המוסיקה של המזרח ושל אזור הים התיכון).
בנערותו שיחק איציק קלה כדורגל בבית"ר ירושלים אבל האהבה למוסיקה (וגם אולטימטום של אמו(ראה סעיף נוסף)) הכריעו את הכף לטובת השירה.
את הקריירה שלו איציק קלה החל בגיל 18 כשהקים יחד עם כמה אחיינים שלו את ההרכב "איציק קלה והכוכבים". הלהקה ניגנה יוונית, מזרחית, תורכית, ערבית ואפילו הודית.
איציק קלה היה לסולנה של להקת "אור חיים", ושירים של הלהקה אף הושמעו בתחנות הרדיו.
יחד עם זאת, בהדרגה התרחק קלה מן הלהקה, ומספר שנים מאוחר יותר החל להופיע בלעדיה ובליווי נגנים משלו באירועים ובמועדונים.
בשנים הראשונות איציק קלה לא הופיע מחוץ לירושלים.
לקראת סוף שנות ה-70 איציק קלה התחיל להופיע במועדונים של תל אביב,
השירים שלו נהפכו ללהיטים, המקומות שבהם הופיע התמלאו, וכך החלה תקופה ממושכת מאוד של עבודה ועשייה של איציק קלה.
בשנת 1978 יצא אלבומו הראשון, "על הרי הקסטל",
ומאז הוציא ומאז הוציא בחודש מרץ 2010 את אלבומו ה-30.
בין שיריו הבולטים של איציק קלה נכללים "אבא נשמה", "תביני אותי", "אישה יפה", "אני קורא בשמך" ו"מחפש את הדרך".
תחנות רדיו בישראל וכמו כן הטלויזיה לא פרגנו לזמר בתחילת דרכו, לא רצו להשמיע אותו וגם לא לארח אותו,
הזמר שלא קיבל כמעט השמעות רדיו בתחילת דרכו וגם בהמשך לא התמהמה ולא חיכה להם,
עשה את דרכו במעלה הסולם מעלה בעצמו עם קולו ושיריו המלאים בטקסטים מהממים.
לבסוף, תחנות רדיו בישראל ותוכניות אירוח טלויזיוניות ביקשו ואף התחננו לבואו של איציק קלה אליהם, והוא לא הסכים.

אצל רחמים עמר, איציק קלה למד תווים, חזנות וקריאה בתורה ונכנס לעומקם של המקאמאת (שהן הסולמות שעליהם מבוססת כל המוסיקה של המזרח ושל אזור הים התיכון).
במהלך הקריירה הארוכה איציק קלה עבר את כל השדרוגים הטכניים של שוק המוסיקה, ים-תיכוני ומערבי גם יחד.
הוא היה מלך הקסטות של התחנה המרכזית עוד לפני זהר ארגוב, ישי לוי וחיים משה.
על אף כל זאת, קלה מעולם לא בלט בנוף המוזיקה המזרחית כמו אייל גולן, זוהר ארגוב ואחרים.
המוסיקה שלו הגיעה בעיקר לאנשים המתמצאים בתחום, עד שהפתיע כאשר הצליח למלא (עד אפס מקום) את היכל ההופעות של קיסריה באוגוסט 2009‏‏.
בשנים האחרונות איציק קלה הפסיק להופיע במועדונים, בחתונות ואירועים הוא ממשיך להופיע והוא מסביר זאת
"בחתונה אתה נותן את השואו שלך, 50 דקות, כשהכל פתוח, הכל רחב. ובזה סיימת.
במועדון לילה הכל סגור, עשן בכל מקום, ואתה שר ללא הגבלה, לפעמים עד חמש בבוקר. מי שרוצה להתחיל קריירה חייב לעבור במועדונים".
הידעת ש.. על הזמר איציק קלה:
עמר השיג לקלה הילד את כלי הנגינה הראשון שלו, מנדולינה בכך שפנה לד"ר יוסף בורג,
שהיה אז שר הפנים וסיפר לו על ילד מוכשר, יתום, 12 נפשות בחדר וחצי, שצריך לקנות לו מנדולינה. בורג הוציא על המקום צ'ק פרטי שלו ונתן לעמר.
לאימו הייתה השפעה על ההחלטה להפסיק לשחק שהיא אמרה – או שתלך למוזיקה או שאני לא אמא שלך.
בכדורגל מחללים שבת, אז זמר היה המקצוע הכי טוב מבחינתה.
הזמר עומר אדם הצעיר הוא בן חסותו של איציק קלה שדואג, מדריך ומכוון את הזמר הצעיר והמצליח.