רדיו ECO אקו

ECO99fm היא תחנת רדיו אזורית המשדרת באזורי השרון וגוש דן.
בראשית דרכה נקראה "רדיו השרון" בניהולו של רון לוינטל בין היתר שידרו בה אז רבקה מיכאלי, רוית פררה, נינו אורסיאנו עד שבינואר 2000 החליפה את שמה ל"רדיו bu" והחלה לשדר מוזיקה לצעירים בשיתוף עם חברת הסלולר פרטנר תקשורת. ב־2003 סיימה התחנה את ההתקשרות עם פרטנר והחלה לשתף פעולה עם חברת פלאפון תקשורת שקידמה באותה עת את המותג לצעירים, ESC. התחנה נקראה 99ESC והמשיכה לשדר מוזיקה לצעירים בשיתוף פעילויות סלולריות.
ב־2006 איש העסקים ארקדי גאידמק רכש 95% מהתחנה (5% נוספים שייכים לגיורא אורן) וב־2007 חל שינוי בתחנה: שיתוף הפעולה בינה ובין חברת פלאפון הסתיים, שדרנים עזבו, התחנה שינתה את אופייה מתחנה הפונה לצעירים לתחנת רדיו לציבור הרחב, ושינתה את שמה לרדיו 99.
לאחר מינוי מנהל חדש לתחנה, שונה גם לוח השידורים, ונוספו לו תוכניות מלל: עיתונאית הספורט אופירה אסייג ושחקן הכדורגל, לשעבר, אייל ברקוביץ', שידרו תוכנית ספורט בשיתוף אתר האינטרנט ONE; אראל סגל משדר תוכנית לסיכום אירועי היום, גל גבאי ולינוי בר גפן שידרו את תוכנית הבוקר; גיא פינס החל לשדר תוכנית בידור; יאיר ניצני החל לשדר תוכנית יומית בשם "רדיו חזק". כמו כן משדרים גם גיא מרוז ואורלי וילנאי פדרבוש, שלישיית הפיג'מות, נורית ברירו, ורדה רזיאל-ז'קונט, דפנה לוסטיג, עמנואל רוזן, ריקי בליך ורמי שדה, רן לוי, דנה ברגר, איתי מאוטנר ועוד.
בנובמבר 2008, בית המשפט המחוזי בירושלים מינה מפרקת זמנית לרדיו 99 לאחר שחברת הניהול של התחנה לא עמדה בהחזר חובותיה.
בהמשך ארקדי גאידמק מכר את התחנה לרדיו ללא הפסקה אחרי שלא יכל להמשיך להחזיק בה עוד. מרבית הטאלנטים שלא הסכימו לתנאים החדשים עזבו.
בדצמבר 2009 התחנה הפכה לרדיו ירוק שעוסק באיכות הסביבה בשם "eco99fm".
לאחר מכירת התחנה לרשת "רדיו ללא הפסקה", עזבו שדרנים רבים את התחנה, וגם נכנסו שדרנים רבים, ביניהם מאיר איינשטיין. אחד המעברים הבולטים ביותר לECO99fm היה המעבר של הטאלנטים טל ברמן ואביעד קיסוס שמשדרים כיום את תוכנית הבוקר "הבוקר טוב", לאחר פרישתם מתוכנית הבוקר של רדיו תל אביב. עזיבתם עוררה תוכנית חדשה מרדיו קול רגע לשדר מרדיו תל אביב בסינדקציה לעוד 4 תחנות רדיו את תוכנית הבוקר שלהם.
התחנה החלה לשבץ בשידוריה מבזקי ספורט בשיתוף עם אתר האינטרנט ONE, מבזקי כלכלה בשיתוף עיתון גלובס ומבזקי חדשות בשיתוף עם חברת החדשות המשדרת בערוץ 10.
מנכ"ל "99FM" היא מישל קרמרמן ויו"ר הדירקטוריון הוא רם לנדס. מנהלת התוכן היא נורית ברירו.

תודה לאתר ויקיפדיה !!

ראו גם:

רשת א'

רשת א' היא ערוץ הרדיו הישראלי הראשון של קול ישראל ששידר בעברית. משדרים מגוונים בנושא …