דף הבית | הרדיו הפיראטי המזרחי לדורותיו | רדיו גל – סיקור הרדיו הפיראטי לדורותיו

רדיו גל – סיקור הרדיו הפיראטי לדורותיו

"רדיו גל" הוקמה בשנת 1992 ע"י ברוך בן דוד (ז"ל) ורחל מג'ר. השידורים ברדיו גל היו ב FM בתדר 98.1 במשך יותר מ-10 שנים, ובשלוש השנים האחרונות שידרה רדיו גל גם מאוניית "נשר הים 1" אשר עגנה מחוץ למים הטריטוריאליים (12 מייל).

על פי החזון של ברוך בן דוד (ז"ל) רדיו גל שידרה מוזיקה ים תיכונית, ובכך התחילה את מהפכת המוזיקה הים תיכונית וכניסתה למיינסטרים לכל בית בישראל. בין כוכבי תחנת רדיו גל שידרו השמות שכולם זוכרים: ישראל קניאז (יאחלאולאו), בני בום, שלום צור, עופר אברג'יל, איזקיס, אייל תהילה, דורון רוזיליו, אלי משה, קובי אדרי, יוסי אליעזר, גיא מג'ר ועוד רבים.

ברוך בן דוד (ז"ל) מנכ"ל רדיו גל

המנכ"ל המיתולוגי של רדיו גל, האיש והאגדה, שלזיכרו ולהנצחתו פתחנו את רדיו גל שוב. ברוך (סיון) בן דוד גדל בירושלים, בגיל 18 התגייס לצבא ושירת כלוחם בסיירת שקד. לאחר השיחרור עבד כחוקר פרטי, ולאחר מכן ככתב של העיתון "העולם הזה". בשנת 1990 הקים את תחנת הרדיו "רדיו חוף", וב-92 הקים את "רדיו גל".

בשנת 2002 ברוך בן דוד נפטר ממחלת הסרטן, וכך גם רדיו גל מת איתו.

החזון של רדיו גל.

אחרי כמעט 10 שנים שרדיו גל נסגר ולזכרו של ברוך בן דוד (ז"ל) פתחנו את התחנה מחדש, על פי אותו החזון. כל שדרני העבר של רדיו גל חזרו לשדר איתנו שוב, עם שידורים של מוזיקה ים תיכונית כמו שאתם כל כך אוהבים.